informacje

SESJA NOWORODKOWA POZYCJONOWANA

Taką sesję najlepiej wykonać w pierwszych dniach życia maleństwa, najpóźniej do 19-ego dnia od narodzin dziecka. Z tego względu, warto zarezerwować termin sesji już pod koniec siódmego miesiąca ciąży. Absolutnie nie musisz martwić się tym, że czas porodu może być inny niż planowany i „nie trafisz” w zarezerwowany dzień sesji! Zawsze trzymam specjalne, dodatkowe miejsca na tego typu przypadki  i rzeczywisty termin ustalamy kiedy dzidziuś już pojawi się na świecie.    
Dlaczego te pierwsze dni są najlepsze na taką sesję? Ponieważ maleństwo w tym czasie zazwyczaj głęboko śpi co znacznie ułatwia jego układanie.

Rodzice muszą się przygotować na dłuższą chwilę, spędzoną w moim towarzystwie. Czas takiej sesji to zazwyczaj od 2,5 do 5-ciu godzin. Oczywiście czas ten, to nie tylko sam moment robienia zdjęć ale przede wszystkim: usypianie dzidziusia, przebieranie, układanie, karmienie, przewijanie i tulenie….

Podczas takiej sesji pośpiech jest zupełnie niewskazany i koniecznie trzeba się zaopatrzyć w większą liczbę pieluszek, w pokarm dla dziecka (większa ilość niż zwykle), wszelkie akcesoria do podania jedzonka (jeśli mama nie karmi piersią). Koniecznie musicie mieć ze sobą lekkie ubrania – w studio temperatura sięga 26 st. a rodzice ( jeśli tylko chcą) cały czas uczestniczą aktywnie w sesji. 
W studio można skorzystać z obszernej garderoby – wszystko ustalamy przed sesją telefonicznie.

Każda sesja noworodkowa składa się z dwóch części – sesji samego maluszka oraz zdjęć rodzinnych. Bardzo ważne jest aby w trakcie pierwszej części sesji w studio przebywało jak najmniej osób. Najlepiej jeśli rodzeństwo dołączy do nas dopiero na czas zdjęć rodzinnych. Warto zadbać żeby podczas indywidualnych ujęć tata/ babcia/ ciocia mogli zaopiekować się rodzeństwem.

SESJA NOWORODKOWA NATURALNA

Ten rodzaj sesji skupia się na indywidualnych, naturalnych ujęciach maluszka bez układania i stylizacji a przede wszystkich zdjęciach z rodzeństwem oraz w Waszych ramionach. Z tego właśnie względu spokojnie taką sesję można wykonać nawet do trzeciego miesiąca od narodzin.
Na sesji stawiamy na ujęcia niepozowane ale jeśli macie potrzebę, to podpowiadam co robić. Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie każdy potrafi naturalnie zachowywać się przed obiektywem. Podczas zdjęć bardzo dużo rozmawiamy ze sobą, a ponieważ sama jestem mamą, to tematów nie brakuje. Nasza rozmowa pozwala Wam oswoić się z moim towarzystwem, co sprawia, że zdjęcia „robią się same”.
Jeśli wybieracie ten rodzaj sesji w swoim domu, chcę abyście starali się robić to, co robicie na co dzień, mając blisko swój maleńki skarb.
Jeśli sesja odbywa się w studio, wygodnie siadacie z dzieciątkiem na łóżku i dajecie się ponieść, błogim wspólnym chwilom spędzonym w najukochańszym gronie. Rodzeństwo maluszka, od początku do końca uczestniczy w sesji.
Na sesję do studia zabieramy zapas pieluszek, pokarmu oraz akcesoria do przygotowania mleczka – o ile mama nie karmi piersią. Można także zabrać ulubione ubranka i inne ważne rzeczy, które będziecie chcieli uwiecznić z maleństwem.
Dla siebie zabieracie wygodne ubrania w jasnych kolorach – takie, w których dobrze się czujecie ale można też skorzystać z garderoby studyjnej.