SESJE NOWORODKOWE

Taką sesję najlepiej wykonać w pierwszych dniach życia maleństwa , najpóźniej do 21 dnia.  Dziecko w tym czasie potrafi głęboko spać, co ułatwia układanie noworodka, stylizację i samo wykonywanie pięknych ujęć w czasie słodkiego snu.

Rodzice muszą się przygotować na dłuższą chwilę, spędzoną w moim towarzystwie. Czas sesji noworodkowej to zazwyczaj 3-6 godzin. Oczywiście czas ten, to nie tylko sam moment robienia zdjęć ale przede wszystkim: usypianie dzidziusia, przebieranie, układanie, karmienie, przewijanie i tulenie….

Podczas takiej sesji pośpiech jest zupełnie niewskazany i koniecznie trzeba się zaopatrzyć w większą ilość pieluszek, w pokarm dla dziecka (nawet większą ilość niż zwykle), wszelkie akcesoria do podania jedzonka (jeśli mama nie karmi piersią) i w lekkie ubrania do przebrania. W studio temperatura sięga 26 st. a rodzice ( jeśli tylko chcą) cały czas uczestniczą aktywnie w sesji.  Zawsze też należy brać pod uwagę, że maleństwo będzie układane bez pieluszki ( z czym to się wiąże to chyba tłumaczyć nie muszę 😉 )

Rodziców proszę także o odpowiedni dobór garderoby. Najlepiej żeby kolory były jasne i stonowane. Można oczywiście zabrać także swoje ulubione ubranko dla dziecka.


SESJE DZIECIĘCE W STUDIO

Trudno opisać w paru zdaniach jak takie sesje wyglądają. Każde dziecko jest inne i ma różne potrzeby.

Ze swojej strony zapewniam:

*Bezpieczne, zawsze ciepłe i przytulne pomieszczenie do zdjęć

*Miejsce do przewinięcia i nakarmienia najmłodszych

*Niezliczoną ilość dodatków do sesji (od strojów, poprzez różne siedziska, zabawki i niepowtarzalne akcesoria)

*Kawę, herbatę, napoje dla maluchów i ekologiczne smakołyki

*Zawsze optymistyczne podejście

*Możliwość przełożenia terminu sesji gdy dziecko ewidentnie nie ma nastroju ( bo przecież nikt nie chce mieć pamiątki w postaci zapłakanych zdjęć)

Rodziców proszę o:

*zabranie ze sobą ulubionej rzeczy dziecka (zabawka, kubek, smoczek, kocyk czy inne)

*pozytywne i luźne nastawienie, ponieważ dzieci szczególnie wyczuwają stres

*spakowanie pieluch – w przypadku tych młodszych pociech

*roztropności przy wyborze godziny sesji (  żeby nie pokrywała się z porą drzemki dziecka )

*Odpowiednie dobranie garderoby swojej i dziecka, jeśli będziecie chcieli portret rodzinny ( podobne kolorystycznie ubrania, nie kontrastujące ze sobą i nie jaskrawe)


SESJE CIĄŻOWE

Najlepiej taką sesję wykonać w okolicach siódmego miesiąca – kiedy brzuszek jest już dobrze widoczny.

Podczas takiej sesji macie wybór różnych stylizacji ale jeśli chcecie mieć zdjęcia w swoich ubraniach, to należy je dobrze dobrać – żeby ładnie eksponowały brzuszek, aby garderoba przyszłej mamy nie „gryzła” się z garderobą taty i jeśli weźmiecie na sesje swoje starsze dziecko/ci to także o tych ciuszkach trzeba pomyśleć.

Plenerowe sesje najlepiej wykonywać w lekko pochmurny dzień, ewentualnie o świcie lub przed zachodem słońca.


SESJE DZIECIĘCE/ RODZINNE W PLENERZE

Podczas takich sesji najważniejszy jest dobry humor. Nie mniej jednak, warto zwrócić uwagę na to, w co się ubieramy ( jako rodzina ) i co ubieramy dziecku/ dzieciom. Przy większej ilości osób ważnym jest by garderoba była odpowiednio dobrana dla wszystkich. Oczywiście i tak założycie na siebie to co będziecie chcieli, ja delikatnie mogę tylko zasugerować 🙂

Dzieci, biorące udział w sesji plenerowej, muszą czuć się swobodnie. Postarajcie się nie wciskać ich w niewygodne ubranka tylko do zdjęć. Najpiękniejsze jest to co naturalne i uwierzcie mi – do takich właśnie prawdziwych zdjęć będziecie najchętniej wracać.

Najlepszy czas na sesję plenerową to lekko chmurny dzień, wczesny świt, bądź czas przed zachodem słońca. Nie polecam zdjęć w pełnym słońcu.


INNE SESJE ( PORTRETOWE, BIZNESOWE, DO PORTFOLIO ITP.)

Są to sesje, które wymagają indywidualnego podejścia i są odpowiednio wcześniej omawiane.